Zabezpečení výloh kamenných obchodů

10.5.2022

Vlastníte prodejnu, provozovnu služeb jako kadeřnictví, anebo třeba restauraci či kavárnu? Pak jste již určitě přemýšleli nad tím, jak zabezpečit prosklené plochy, aniž byste ovlivnili estetickou stránku vašich prostor. Ideálním řešením je pro vás instalace bezpečnostní fólie na sklo.

Bezpečnostní fólii lze aplikovat na skleněné výlohy, ale i na prosklené dveře a jiné skleněné plochy. Právě ty totiž bývají terčem útoku vandalů, nebo dokonce zlodějů. Aplikace fólie vás přitom vyjde mnohem levněji, než výměna stávajícího skla za bezpečnostní. Na skle navíc, na rozdíl například od mříží, není vidět a nijak tak nezmění exteriér stavby, ani neznemožní kolemjdoucím si bez problémů prohlédnout vystavené zboží. Zabezpečení skleněných ploch je obvykle vyžadováno i pojišťovnami, informujte se i na případné slevy na pojištění.

Silnější a odolnější sklo

Bezpečnostní fólie jsou co do tloušťky výrazně silnější než ostatní druhy fólií na sklo. Sklo s instalovanou bezpečnostní fólií je tak několikanásobně odolnější než před aplikací. Pro vás to znamená zvýšenou ochranu vašich prostor, případně i vašeho zboží, jelikož potenciálním vetřelcům by trvalo mnohem déle, než by se úspěšně dostali dovnitř. Výhodou je, že i v případě rozbití výlohy drží fólie střepy pohromadě a není nezbytné sehnat okamžitě sklenáře.

Sklo s fólií je odolnější i vůči hozeným předmětům jako jsou kameny. Pokud se přeci jen rozbije, nevysype se na zem, ale zůstane i rozbité nalepené na fólii. To pro případné zloděje znamená další překážku v cestě do vaší provozovny, a velká část z nich pokusy dostat se dovnitř prostě vzdá a najde si snadnější cíl.

Chrání i zaměstnance a zákazníky

Sklo výkladu nemusí rozbíjet jen vandalové či zloději — jsou i další příčiny. Někdo zevnitř či zvenčí může výlohu či skleněné dveře rozbít nešťastnou náhodou, případně je mohou poničit například kroupy nebo silný vítr. I v těchto případech vás ochrání bezpečnostní fólie na sklo, která navíc zajistí, že se nikdo uvnitř ani venku neporaní o ostré střepy.

Dalším plusem bezpečnostní fólie je i fakt, že zablokuje až 98 % škodlivého UV záření, které jinak způsobuje blednutí barev u vystavených produktů.

Zpět na přehled

Napište si o nabídku!